MAVEAT » Produkty » Spiżarnia » Włoska sól morska drobna 1 kg

Włoska sól morska drobna 1 kg

6,80 

Włoska sól morska drobnoziarnista do gotowania, uzyskiwana z naturalnego odparowywania wody morskiej na słońcu, posiada wszystkie właściwości i minerały niezbędne do uzyskania produktu wysokiej jakości.

Opakowanie 1 kg

7 in stock

Włoska sól morska drobniziarnista

Sale fino to wysokiej jakości drobnoziarnista włoska sól morska pozyskiwana w wyniku naturalnego odparowania wody morskiej na słońcu. Pakowana bez poddawania dodatkowym procesom rafinacji, zachowuje wszystkie swoje właściwości odżywcze i minerały. Sól morska smakuje zdecydowanie lepiej, niż sól kuchenna, ale przygotowując potrawy należy pamiętać, że jest ona dużo bardziej słona, dlatego podczas przyprawiania powinno dodać się jej nieco mniej.

Wytwarzana w naturalny sposób przez działanie słońca, wiatru i morza w jednej z najstarszych i największych solnisk w Europie, na południu Włoch, w regionie Apulia. Terytorium saliny, będącym równocześnie rezerwatem przyrody, to ogromny obszar wody o powierzchni 4000 hektarów, który w sezonie letnim zmienia kolor na czerwony z powodu obecności „artemia salinis”, mikroorganizmu utworzonego podczas powolnego wytrącania się soli.

Składniki: morska sól spożywcza

Wartość odżywcza w 100 g produktu:

Wartość energetyczna 0 kJ / 0 kcal

Tłuszcz 0 g – w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g

Węglowodany 0 g – w tym cukry 0 g

Białko 0 g

Sól 98,0 g

EAN 8018440003552

Brand

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Włoska sól morska drobna 1 kg”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *