Organiczne opakowania do żywności zatwierdzone przez Naturę.

Skoro każdego dnia coraz uważniej wybieramy produkty spożywcze do naszej codziennej diety, dlaczego nie zrobić tego również w stosunku do opakowania, które je pokrywa?

Z wielu powodów zwracamy uwagę na jakość pojemników, które trafiają do naszych domów. Aktualnie duży nacisk kładzie się na ekologię, zrównoważony rozwój, konserwację żywności oraz oczywiście praktyczność.

Zrównoważony rozwój i wpływ na środowisko

Wśród ważnych tendencji rozpoczętego globalnego wyzwania zaplanowanych do 2030 roku, jest także zrównoważony rozwój rozumiany jako szereg działań i zachowań, które pozwolą nam zostawić nasza planetę czystszą i zdrowszą dla przyszłych pokoleń. Stosowanie całkowicie nadających się do recyklingu opakowań to ważny krok w pozbyciu się olbrzymiej ilości odpadów, które każdy kraj produkuje każdego dnia. Warto więc uświadamiać producentom i konsumentom, że ich wybór wpływa na przyszłość naszych pokoleń.
Firmy zobowiązały się udoskonalić, a właściwie zmodyfikować skład opakowań ekologicznymi materiałami z surowców odnawialnych, które jednocześnie pozwalają na odpowiednią konserwację żywności.

Przyszłość ekologicznych opakowań do żywności

Zawsze aktualny jest kartony do płynnej żywności w wersji aseptycznej (Tetra Pak) , który poza walorami higienicznymi jest naprawdę wytrzymały i praktyczny w transporcie oraz nie ulega ewentualnemu stłuczeniu, jak ma to miejsce w przypadku opakowań szklanych [link do kategorii napojów].

Ale w świecie coraz bardziej uważnym na naturę jest wiele nowości w branży: nowa woskowijka spożywcza wykonana z biodegradowalnego materiału wykonanego z certyfikowanych produktów ekologicznych o nazwie beepack idealna, aby zastąpić klasyczną folię spożywczą i aluminiową. Potem jest ooho jadalna wodna kulka na bazie wodorostów, które używane były w maratonie w Londynie w 2019 zastępując napoje w tradycyjnych butelkach PET, eliminując znaczące ilości plastiku.

Nowe materiały do ​​właściwej konserwacji


Jest też „marina tex” produkowany ze skór i łusek ryb, substytut plastiku, który rozkłada się w sześć tygodni bez użycia wysokich temperatur, aktualnie niedostępny na rynku, ponieważ czeka na fundusze do produkcji przemysłowej.

Odpowiedzialny konsument zawsze zwraca uwagę na opakowanie, ponieważ wybór przyjaznego dla środowiska pojemnika nie tylko gwarantuje, że kupowana żywność nie jest zanieczyszczona chemikaliami, ale oznacza również pomoc w dbaniu o nasza naturę.

Przejrzyj nasz katalog i poznaj wszystkie produkty dostarczane i przechowywane w ekologicznych opakowaniach.


Zespół Maveat
Zespół Maveat
Artykuły: 53