MAVEAT » Produkty » Spiżarnia » Oliwa z oliwek extra virgin 750 ml

Oliwa z oliwek extra virgin 750 ml

52,50 

Oliwa z oliwek nazywana jest we Włoszech złotem Apulii. Jest to olej zdrowotny, ponieważ dzięki właściwościom gleby, na której rośnie roślina, ma on wysoką zawartość kwasu oleinowego: jednonienasyconego tłuszczu, który pomaga zmniejszyć poziom złego cholesterolu i zapobiegać chorobom sercowo-naczyniowym.

Butelka 750 ml

1 in stock

L’oro di Puglia – apulijskie złoto

Oliwa, czyli złoto włoskiego regionu Apulia jest o niskiej kwasowości, o owocowym smaku z nutą świeżych ziół i lekką nutą goryczy i pikanterii. Pochodzi z oliwek z centralnej części Apulii. Oliwki są zbierane i tłoczone w ciągu dwóch dni, aby zachować wszystkie ich właściwości organoleptyczne. Olej Luglio DOP, dobro Apulii.

Chroniona nazwa pochodzenia (D.O.P.) stanowi ważne uznanie wartości i jakości, z jaką Wspólnota Europejska gwarantuje konsumentom obszar pochodzenia oraz typowość naszej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia produkowanej w „Terra di Bari”.

​Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia D.O.P z okolic miasta Bari, to złoto Apulii

Warunki środowiskowe i metody uprawy gajów oliwnych w prowincji Bari sprawiają, że oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ekstra ma te szczególne cechy, które czynią ją bardzo cenioną oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia.
Metody uprawy i systemy przycinania muszą być tradycyjne i zaprojektowane tak, aby zachować pierwotne cechy oliwek.

Włoska firma Olio Luglio

Historia, która zaczęła się ponad 60 lat temu!
Zamiłowanie do tradycji i dbałość o innowację sprawiają, że firma Olio Luglio jest punktem odniesienia wśród firm przetwarzających oliwę z oliwek we włoskiej prowicji Bari (region Apulia), uważanej przez wielu znawców za najcenniejszą na świecie.
Ogromne połacie drzew oliwnych, szorstkie płaskowyże wyżłobione ręką człowieka i żywe kolory otaczają charakterystyczne miasteczko TERLIZZI, na północ od Bari. To tutaj rodzina zapuszcza korzenie i w 1953 r. rozpoczyna produkcję „nektaru” zwanego ekstra oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia.

Kontrola oliwek na uprawach, przetwarzanie oliwek w oliwę, proces rozlewania oraz wprowadzenie do sprzedaży gotowego produktu to przywilej tej rodziny. Firma Olio Luglio jest obecna w ponad 80 krajach na świecie!

Kolor: żółto-zielony ze złotymi refleksami.

Zapach: zielony owocowy olej z nutą świeżych oliwek, świeżo skoszonej trawy i gorzkich migdałów.

Smak: oliwa charakteryzująca się zrównoważonym smakiem, z mocnymi nutami goryczy i pikantności. Otrzymywana z oliwek zebranych w odpowiednim poziomie dojrzałości, o pełnym i owocowym smaku, zachowuje wszystkie naturalne cechy charakterystyczne dla świeżo wyciskanej oliwy.

Wartości odżywcze na 100 ml produktu:

Wartość energetyczna 3404 kj / 828 kcal

Tłuszcz 92 g – w tym kwasy tłuszczowe nasycone 12 g

Węglowodany 0 g – w tym cukry 0 g

Białko 0 g

Sól 0 g

EAN: 8018440002012

Brand

Kraj pochodzenia:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Oliwa z oliwek extra virgin 750 ml”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *