MAVEAT » Produkty » Spiżarnia » Migdały blanszowane

Migdały blanszowane

27,05 

Włoskie migdały łuskane uprawiane na dziewiczych terenach Parku Narodowego Alta Murgia. Wyjątkowo słodkie i chrupiące, przetwarzane na miejscu, z poszanowaniem zrównoważonego, zintegrowanego łańcucha dostaw. Zawierają mąkę migdałową i olej migdałowy. Pokarm naturalnie wolny od glutenu, soi i laktozy.

Opakowanie 200 g

11 in stock

Migdały blanszowane bez skórki

Obrane, nieprażone migdały Toritto, pochodzące z odmiany Filippo Cea dominującej wśród innych autochtonicznych odmian włoskiego Parku Narodowym Alta Murgia. Te organiczne łuskane migdały z Apulii są idealne do przygotowania mleka migdałowego. Ponieważ nie mają już brązowej skórki, wystarczy je namoczyć przez co najmniej 5 godzin, a następnie odcedzić i zmiksować z wodą. W razie potrzeby część korpuskularną można przesączyć przez sito lub ściereczkę spożywczą.

Ekologiczne łuskane migdały są pozyskiwane metodami rzemieślniczymi, obrane i selekcjonowane ręcznie, jeden po drugim. Bogate w białka, węglowodany, witaminę E i minerały, migdały są pokarmem wzmacniającym i energetyzującym. Znaczący udział jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz fitosteroli obniża poziom cholesterolu przy jednoczesnej ochronie układu sercowo-naczyniowego. Dzięki dobrej zawartości wapnia zaleca się jej spożywanie w przypadku łamliwości kości i osteoporozy. Wyraźna słodycz i naturalny zapach odmiany Filippo Cea są istotną cechą wszystkich produktów w łańcuchu dostaw migdałów.

Certyfikat ICEA Organic (kontrolowany operator: PB3099)

Składniki: surowe nieprażone migdały Toritto z rolnictwa ekologicznego

Wartości odżywcze na 100 g produktu:

Energia 2535 kJ /613 kcal

Tłuszcze 52,5 g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 4,0 g)

Węglowodany 8,8 g (w tym cukry 4,6 g)
Włókna 9,9 g
Białka 21,4 g
Sól 0 g

EAN 8057829680731

 

Brand

Kraj pochodzenia:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Migdały blanszowane”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *