MAVEAT » Produkty » Makaron » Makaron penne

Makaron penne

10,00 

Penne to rodzaj makaronu cylindrycznego ściętego na końcach równoległymi ukośnymi nacięciami. Powstał w Genui, w XIX wieku, nazywano go tak, ponieważ nowy format zdawał się naśladować stalówki piór wiecznych.

Opakowanie 500 g

28 in stock

Penne

Penne to format krótkiego makaronu, który pierwotnie miał naśladować stalówki pióra wiecznego. Z tego powodu penne narodziło się gładkie, ale wkrótce w fabrykach makaronu zyskało również rowki i przyjęło więcej odmian, takich jak pełnoziarniste i bezglutenowe.

Penne z kurczakiem

Słynne w Polsce penne z kurczakiem to danie mało popularne we Włoszech. Generalnie kurczak rzadko się łączy z daniami makaronowymi, ponieważ uchodzi za mięso dość suche i sprawia, że danie robi się ciężkie. We Włoszech makaron penne najczęściej podaje się z sosem pomidorowym, ragù (z dodatkiem mięsa mielonego) lub z warzywami.

Co to jest Granoro Dedicato?

Jest to projekt łańcucha dostaw w 100% z Apulii , którego celem jest zwiększenie wartości produktów rolnych uprawianych w tym regionie. Celem Granoro jest przyczynienie się do zrównoważonego rozwoju rolnictwa Apulii oraz wzmocnienie bezpośredniego związku między rolnikami a konsumentami, opartego na dzieleniu się wartościami, takimi jak zrównoważony rozwój i przywracanie tradycji poprzez realizację własnych produktów.

Zdrowy i autentyczny dialog, który znajduje swój najwyższy wyraz w: linia Granoro „Dedykowana naszej ziemi”.

Granoro

W procesie produkcji makaronu Granoro, wybór matrycy jest decydujący dla nadania różnym kształtom właściwej porowatości i odpowiedniej grubości. W rzeczywistości wszystkie formaty są zaprojektowane tak, aby uzyskać równomierne gotowanie w relatywnie krótkim czasie gotowania. Makaron Granoro jest twardy, elastyczny i pełny, nawet wiele godzin po ugotowaniu. Ma typowy złotożółty kolor złoconej na słońcu pszenicy durum i jest porowaty, co zapewnia doskonałą wydajność i maksymalną strawność. Nie pozostawia skrobi w wodzie do gotowania, która pozostaje czysta i bez osadu, ma również wysoką zawartość białka i niepowtarzalny aromat najlepszej pszenicy durum.

Składniki: maka z pszenicy durum

Średnie wartości odżywcze w 100 g produktu:

Wartość energetyczna 1507 kJ / 355 kcal

Tłuszcz 1,5 g – w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,5 g

Węglowodany 71 g – w tym cukry 3 g

Białko 13 g

Sól 0 g

EAN 8007290931771

Brand

Kraj pochodzenia:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Makaron penne”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *