MAVEAT » Produkty » Makaron » Linguine z papryczką chili 250 g

Linguine z papryczką chili 250 g

17,85 

Makaron linguine czerwone wykonane z semoliny z pszenicy durum otrzymanej z wyselekcjonowanej włoskiej kaszy manny zmieszanej z naturalnym aromatem papryczek chili.

Opakowanie 250 g

17 in stock

Makaron linguine al peperoncino

Linguine z papryczką chili włoskiej firmy Marella to kolorowy ręcznie robiony makaronz godnie ze starożytną tradycją. Wyprodukowany z wysokiej jakości składników i bez dodatku konserwantów i barwników. Dodatek czerwonej papryki nadaje makaronowi pikantny aromat, który doskonale komponuje się z wytrawnymi sosami na bazie warzyw, takimi jak np. papryka.

Rzemieślnicza fabryka makaronu Marella

Pastificio Marella przestrzega standardów systemu jakości BRC (British Retail Consortium) i IFS (Internation Food Standard). Standardy IFS i BRC pozwalają uzyskać obiektywny obraz bezpieczeństwa żywności oraz oceniać dostawców w sposób jednolity. Weryfikują mocne i słabe obszary firmy, a także wyłaniają szanse i zagrożenia.

Dodatkowo zakład rzemieślniczy makaronów Marella może się poszczycić certyfikatem biologicznym wydawanym przez włoski instytut ICEA.

Uprawy zbóż nie są poddawane działaniu jakichkolwiek pestycydów lub chemikaliów. Do kolorowania makaronu, używa się głównie suszonych warzyw: szpinaku, papryki i kurkumy lub soku z buraków i naturalnych aromatów.

Marella

Jak rozpoznać tradycyjny makaron?
Zwróć uwagę na kolor: musi być klarowny ale nie szklisty jak gluten w stanie naturalnym.
To znak, że makaron przeszedł proces produkcji najwyższej jakości i jest oznaką zrównoważonego odżywiania.

Nasze metody produkcji makaronu opierają się na kilku zasadniczych punktach:

 • 100% włoskie zboża
  Ważny jest surowiec: używamy tylko doskonałej jakości semoliny, pozyskiwanej z ziaren Apulii, rzadko mieszanej z ziarnami z innych włoskich źródeł, zawsze tej samej jakości.
 • makaron wyrabiany ręcznie
  Nasz makaron wytwarzamy zagniatając go z odrobiną oczyszczonej wody i stosując metody starożytnych mistrzów przekazywane z pokolenia na pokolenie.
 • wyciskane na matrycach z brązu
  Wybór matryc z brązu można wytłumaczyć chęcią uzyskania makaronu o szorstkiej i porowatej powierzchni, który lepiej chwyta dodatki, takie jak sosy.
 • powolne suszenie
  Nie wystarczy mówić o powolnym schnięciu, trzeba jeszcze określić w ilu stopniach i jak długo. Nasz makaron suszymy w komorach statycznych bez pasteryzacji, przez 48/72 godzin (krótkie matryce/długie matryce) w temperaturze poniżej 38°C. Dzięki temu makaron nie podlega stresowi termicznemu, struktura białek pozostaje niezmieniona, a skrobia nie ulega procesowi żelatynizacji.
 • niski poziom furozyny
  Mniej niż 140 mg furozyny na 100 g białka: to całkowity wynik procesu produkcyjnego, który gwarantuje odżywianie i wysoką strawność.

Składniki: woda, kasza manna z pszenicy durum, papryczka chili 1 %

Wartości odżywcze na 100 g produktu:

Energia 1533 Kj / 361 kcal;
Tłuszcz 1,9 g;  w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,3 g;
Węglowodany 73 g;  w tym cukry 1,4 g;

Włókna 2,60 g;
Białko 12 g;
Sól 0,022 g

EAN 8018338005361

Brand

Kraj pochodzenia:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Linguine z papryczką chili 250 g”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *